Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
History of a Crime

History of a Crime

1901
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna Held

Anna Held

1901
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Demolishing and Building Up the Star Theatre

Demolishing and Building Up the Star Theatre

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let Me Dream Again

Let Me Dream Again

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pierrette's Escapades

Pierrette's Escapades

1900
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1900
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solar Eclipse

Solar Eclipse

1900
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Panorama of Eiffel Tower

Panorama of Eiffel Tower

1900
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boat Leaving the Port

Boat Leaving the Port

1895
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
L'homme machine

L'homme machine

1885
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Morning

Good Morning

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boys Think They Have One on Foxy Grandpa, But He Fools Them

The Boys Think They Have One on Foxy Grandpa, But He Fools Them

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boys Think They Have One on Foxy Grandpa, But He Fools Them

The Boys Think They Have One on Foxy Grandpa, But He Fools Them

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The peace group

The peace group

×
½
Read the review Edit this entry  
02
the hangout

the hangout

×
★½
Read the review Edit this entry  
02
all night

all night

×
½
Read the review Edit this entry  
02
09:00

09:00

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
00:00

00:00

×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry