• Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Saw II

  • Human Trafficking

  • Nanny McPhee

    ★★★★

  • Hostel

    ★★★½

  • Pride & Prejudice

  • Corpse Bride

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★½

  • Serenity

  • Sky High

  • The Devil's Rejects

    ★★★★½

  • Wedding Crashers

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • The Descent

  • Fantastic Four

  • Herbie Fully Loaded

  • War of the Worlds

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Madagascar

  • The Pacifier

  • March of the Penguins

  • Meet the Fockers

  • Ocean's Twelve

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • National Treasure

  • The Incredibles

  • The Polar Express

  • Cube Zero

  • Hotel Rwanda

  • Shark Tale

  • The Village

  • A Cinderella Story

  • The Notebook

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★

  • Shrek 2

  • Troy

  • Mean Girls

  • Shaun of the Dead

  • Miracle

  • Saw

  • Big Fish

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • Elf

  • Mystic River

    ★★★★

  • School of Rock

  • Love Actually

  • American Splendor

  • Spy Kids 3-D: Game Over

  • Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • The Room

  • Finding Nemo

  • Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • Bruce Almighty

  • The Animatrix

    ★★★★½

  • Holes

  • A Mighty Wind

    ★★★★★

  • What a Girl Wants

  • House of 1000 Corpses

    ★★★★½

  • Catch Me If You Can

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★★★½

  • The Ring

  • Red Dragon

  • Lilo & Stitch

  • The Bourne Identity

  • Enough

  • Spider-Man

  • Cube 2: Hypercube

  • Ice Age

  • Kung Pow: Enter the Fist

    ★★★★