• Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Double

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • The Room

    ½

  • Cool Runnings

    ★★★★★