Dan has logged 11 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry