• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rattlesnake

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bate Coração

    ★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Paddleton

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Wounds

    ★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★★

  • The Great Hack

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Glass

    ★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Perfection

    ★½