Rodolfo has logged 83 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Laughter of Others

Laughter of Others

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birth Reborn

Birth Reborn

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
City of God – 10 Years Later

City of God – 10 Years Later

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry