Sort by

Rod has logged 15 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toto the Hero

Toto the Hero

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pietà

Pietà

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry