Sort by

Rod has logged 36 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fed Up

Fed Up

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
Read prior review Edit this entry  
11
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dolls

Dolls

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider

Spider

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Son

The Son

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Proxy

Proxy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tracker

The Tracker

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Country

Charlie's Country

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Distant

Distant

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry