Sort by
  • Staying Alive

    ★½

  • Saturday Night Fever

    ★★★★½

  • The Replacement Killers

    ★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★½

  • The Money Pit

    ★½

  • The Man with One Red Shoe

  • Nothing in Common

    ★★★

  • Dragnet

    ★★★½

  • Punchline

    ★★½

  • The 'Burbs

    ★★½

  • Joe Versus the Volcano

    ★★★★½

  • The Bonfire of the Vanities

    ★★★

  • A League of Their Own

    ★★★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★★★

  • Philadelphia

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • That Thing You Do!

    ★★★½