• Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Batman

    ★★★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Three Songs for Benazir

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Pelé

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • WandaVision

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★

  • Outraged

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★