Sort by

Rohan has logged 211 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Section 375

Section 375

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zeroville

Zeroville

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hala

Hala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kundun

Kundun

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry