Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry