Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Lie

The Lie

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Witches

The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
New Order

New Order

2020
×
Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
After Porn Ends

After Porn Ends

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Burning Buddha Man

The Burning Buddha Man

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Adventures of Mark Twain

The Adventures of Mark Twain

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Muhammad Ali's Greatest Fight

Muhammad Ali's Greatest Fight

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry