• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Mr. Saturday Night

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½