Sort by

Nick has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowmance

Snowmance

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uninvited

Uninvited

1988
×
Edit this entry  
23
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1922

1922

2017
×
Edit this entry  
12
Cobra

Cobra

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
Read the review Edit this entry  
24
The Duel

The Duel

2021
×
Edit this entry  
18
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Island

The Island

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dirt Bike Kid

The Dirt Bike Kid

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hardball

Hardball

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry