• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Loser

    ★★★★★

  • Ölvuð í Öðrum Gír

  • Gleymmérei

  • Ost Alla Daga

  • The Very Last Fishing Trip

  • Holes

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Days Without

  • The Batman

    ★★★★

  • Cat Burglar

    ★★★

  • Nest

    ★★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Babysitter

    ★★★½

  • Klondike

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Miracle Valley

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Quake

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Sisterhood

    ★★★½

  • Birta

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Cop Secret

    ★★½

  • Come to Harm

    ★★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • 111 Good Days

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Free Men

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★