Sort by
  • The Guilty

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • CODA

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Arctic

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • American Made

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Shot Caller

    ★★★

  • The Mummy

    ★★