Sort by

Matt has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry