• Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Piranhas

    ★★½

  • Who You Think I Am

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ½

  • mid90s

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Alpha

    ★★★

  • Contratiempo

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Tully

    ½

  • Butterflies

    ★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Breaking the Limits

    ★★★½

  • Conor McGregor: Notorious

    ★★½

  • Justice League

    ½

  • Giant

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • Tulip Fever

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Other Side of Hope

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • War Dogs

  • Lights Out

  • The Neon Demon

  • The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

  • Paterson

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★★

  • Toni Erdmann

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Julieta

  • Sausage Party

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Race

  • Deadpool