Anaru has logged 25 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
With a Friend Like Harry...

With a Friend Like Harry...

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Last Life in the Universe

Last Life in the Universe

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Guard

The Guard

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry