• Turning Red

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Luca

  • Cruella

  • Shoplifters of the World

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • New Order

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

  • The Night Clerk

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Night House

  • His House

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Powder

    ★★★

  • Frozen II

  • I'm No Longer Here

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★