• Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Tall Girl 2

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Dual

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

  • The Black Phone

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Thunder Force

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★★