Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Memory

Memory

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Memory of a Killer

The Memory of a Killer

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Firestarter: Rekindled

Firestarter: Rekindled

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Automat

The Automat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry