RSS feed for Adelle
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Serenity

Serenity

2019
×
½
Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
RBG

RBG

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
12
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry