RSS feed for Roni

Roni has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Unrest

Unrest

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Day I Met El Chapo: The Kate del Castillo Story

The Day I Met El Chapo: The Kate del Castillo Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Limitless

Limitless

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Narcos

Narcos

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★½
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arctic

Arctic

2018
×
★★
Edit this entry