• Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Seven and a Half

    ★★★★

  • I, Leonardo

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Citizen K

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • The Orphanage

    ★★★★★

  • The Swallows of Kabul

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Bangla

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Numbness

    ★★★★

  • The Champion

    ★★★★★

  • The Accordionist's Son

    ★★

  • After

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Love Beats

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Longest Night

    ★★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • The Projectionist

    ★★★★

  • Blood Will Tell

    ★★★★★

  • The Aftermath

    ★★★★★

  • The Blonde One

    ★★

  • Birds of the Borderlands

    ★★★★★

  • Mr. Jones

    ★★★★★

  • Dafne

    ★★★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★★★

  • easy love

    ★★★★★

  • Tremors

    ★★★★★

  • Sweethearts

    ★★½

  • African Violet

    ★★★½

  • Tala

    ★★★★★

  • The Days to Come

    ★★★★★

  • The Last Supper

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Blame Game

    ★★★★

  • Becoming Colleen

    ★★

  • In Her Hands

    ★★★★★

  • All Is True

    ★★★★

  • Jean Paul Gaultier: Freak & Chic

    ★★★★★