Sort by

Rolmar has logged 90 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
T-Rex

T-Rex

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Legacy of Frida Kahlo

The Legacy of Frida Kahlo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ballerina's Tale

A Ballerina's Tale

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Tomorrow Brings

What Tomorrow Brings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Norman Lear: Just Another Version of You

Norman Lear: Just Another Version of You

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fassbinder

Fassbinder

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chameleon

Chameleon

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ukrainian Sheriffs

Ukrainian Sheriffs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim: The James Foley Story

Jim: The James Foley Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sex Temple

The Sex Temple

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chuck Norris vs Communism

Chuck Norris vs Communism

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wait

The Wait

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am The Blues

I Am The Blues

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raving Iran

Raving Iran

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Bergman: In Her Own Words

Ingrid Bergman: In Her Own Words

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diving Into the Unknown

Diving Into the Unknown

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Warcraft

Warcraft

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
White Girl

White Girl

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ten Years

Ten Years

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mom and Me

Mom and Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Sun

Under the Sun

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Road

The Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Viva

Viva

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barakah Meets Barakah

Barakah Meets Barakah

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apprentice

Apprentice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Winter at Westbeth

Winter at Westbeth

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost and Beautiful

Lost and Beautiful

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Revolution

My Revolution

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Kicks

Teenage Kicks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Magallanes

Magallanes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless River

The Endless River

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Flickering Truth

A Flickering Truth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Bird

National Bird

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ants on a Shrimp

Ants on a Shrimp

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry