Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
11M

11M

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry