Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Office

Office

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lorax

The Lorax

2012
×
★½
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Loving

Loving

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Going South

Going South

2009
×
Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
MILF

MILF

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Problemos

Problemos

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Among the Almond Trees

Among the Almond Trees

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
JCVD's Day Out

JCVD's Day Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dog

Dog

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Some Like It Rare

Some Like It Rare

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Come Together

Come Together

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Captain Sparky vs. The Flying Saucers

Captain Sparky vs. The Flying Saucers

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Holidays by the Sea

Holidays by the Sea

2011
×
★★½
Edit this entry  
31
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry