• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★★

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Last Cruise

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Topi

  • The Little Things

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Superdeep

    ★½