RSS feed for Roman
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Red Army

Red Army

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Flu

The Flu

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adoring

Adoring

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry