Sort by

Roman has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halo: Nightfall

Halo: Nightfall

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Halo 4: Forward Unto Dawn

Halo 4: Forward Unto Dawn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Demonic

Demonic

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gabbo

The Great Gabbo

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Generation Kill

Generation Kill

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Reef

The Reef

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry