Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Book Club: The Next Chapter

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • The Covenant

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★

  • Kill Boksoon

    ★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

  • 20th Century Girl

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

  • Devotion

    ★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Blonde

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★