Roman has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lucy

Lucy

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry