Sort by

Roman has logged 103 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Viride

Viride

2017
×
Edit this entry  
27
Écarlate

Écarlate

2017
×
Edit this entry  
27
Substance

Substance

2017
×
Edit this entry  
27
Magenta

Magenta

2016
×
Edit this entry  
27
Réveil Botanique

Réveil Botanique

2016
×
Edit this entry  
27
Submerged

Submerged

2018
×
Edit this entry  
27
Ambré

Ambré

2017
×
Edit this entry  
27
Distance Film

Distance Film

2020
×
Edit this entry  
27
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
27
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Becky

Becky

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
24
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
24
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fading Memories

Fading Memories

2019
×
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Woman in Deep

Woman in Deep

2016
×
Edit this entry  
23
The Morning After

The Morning After

×
Edit this entry  
23
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Bait

Bait

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Careful Massacre of the Bourgeoisie

The Careful Massacre of the Bourgeoisie

2016
×
Edit this entry  
22
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Room 55

Room 55

2014
×
Edit this entry  
20
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Trip Down Market Street Before the Fire

A Trip Down Market Street Before the Fire

1906
×
Read the review Edit this entry  
19
The Kiss

The Kiss

1882
×
Edit this entry  
19
The 'Teddy' Bears

The 'Teddy' Bears

1907
×
Read the review Edit this entry  
19
A Romance of the Rail

A Romance of the Rail

1903
×
Edit this entry  
19
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
Edit this entry  
19
Uncle Tom's Cabin

Uncle Tom's Cabin

1903
×
Edit this entry  
19
Uncle Josh at the Moving Picture Show

Uncle Josh at the Moving Picture Show

1902
×
Edit this entry  
19
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Edit this entry  
19
Pan-American Exposition by Night

Pan-American Exposition by Night

1901
×
Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Circular Panorama of Electric Tower

Circular Panorama of Electric Tower

1901
×
Edit this entry  
19
Terrible Teddy, the Grizzly King

Terrible Teddy, the Grizzly King

1901
×
Edit this entry  
19
The Patchwork Girl of Oz

The Patchwork Girl of Oz

1914
×
★★
Edit this entry