Roman has logged 39 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Club

The Club

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Back in Time

Back in Time

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Racing Extinction

Racing Extinction

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Clan

The Clan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Theeb

Theeb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Somm

Somm

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klown Forever

Klown Forever

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Diana

Diana

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry