• All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • A Skeleton in the Closet

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Half of It

    ★★★

  • Happiness Continues

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Breaking Fast

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

  • Spree

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ½