Sort by

mina has logged 92 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pihu

Pihu

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Family History

Family History

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry