Sort by

mina has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tsukiji Wonderland

Tsukiji Wonderland

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Norman the Snowman: On a Night of Shooting Stars

Norman the Snowman: On a Night of Shooting Stars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Railways

Railways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dalaginding na si Isang

Dalaginding na si Isang

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pigtails

Pigtails

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Nights, Little Love

Little Nights, Little Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Project Dreams - How to Build Mazinger Z's Hangar

Project Dreams - How to Build Mazinger Z's Hangar

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Norman the Snowman: The Northern Lights

Norman the Snowman: The Northern Lights

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cafe Funiculi Funicula

Cafe Funiculi Funicula

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Peace

Peace

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl from the Other Side

The Girl from the Other Side

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Story of Yonosuke

The Story of Yonosuke

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our 30-Minute Sessions

Our 30-Minute Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Short History of the Long Road

The Short History of the Long Road

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Comet

Comet

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tamago

Tamago

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Milea

Milea

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dilan 1991

Dilan 1991

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dilan 1990

Dilan 1990

2018
×
★½
Read the review Edit this entry