ronan 🚪🔑 has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good, the Bad and the Hungry

The Good, the Bad and the Hungry

×
Read the review Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry