Sort by
  • Laal Singh Chaddha

    ★★★½

  • Bullet Train

  • The Batman

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Father

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Cosmic Beauty

    ½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • 7500

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • Who Is America?

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ½

  • Sanju

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • Pad Man

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Secret Superstar

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Toilet: A Love Story

    ★★½

  • Naked

    ★½