• Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Rising to the Top

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • True Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Dug Days

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Uterus

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Saving Shuli

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Yes Day

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Valley of Tears

    ★★★½

  • Human House

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½