• Big Time

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Bad Ben: Benign

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★½

  • The Bones

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Baby Oopsie

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Bestia

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★★½

  • Pelé

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½