• Barbie

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Loud House Movie

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Saving Shuli

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Mank

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • The Mind, Explained

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★