Roni has logged 36 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Yossi & Jagger

Yossi & Jagger

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Audition

The Audition

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wishing Apple

Wishing Apple

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★½
Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Edit this entry