Sort by

ronja has logged 297 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ava

Ava

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Johnny English

Johnny English

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Savageland

Savageland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
All My Life

All My Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry