Sort by

Ronnie has logged 409 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read other review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zapped!

Zapped!

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Uncle Nick

Uncle Nick

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry