• The Invisible Man

    ½

  • Ad Astra

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • First Reformed

    ½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Life

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Criminal

    ★½

  • Hush

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • The Drop Box

    ★★★★½

  • They Look Like People

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Justin Bieber's Believe

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★½

  • Oculus

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Deadfall

    ★★

  • The Dark Knight Rises

  • The Imposter

    ★★★★

  • The Avengers

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Warrior

    ★★★★½

  • The Raid

    ★★★★½

  • The Help

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • You've Been Trumped

    ★★★★★

  • Julia's Eyes

    ★★★½