• The Matrix Resurrections

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Midnight Sky

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • David

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Play Schengen

  • The Missing Pizza

  • Murder³

  • Summer of 85

    ★★½

  • Hamilton

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★★★

  • Telephone for Lieutenant Columbo

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • New York New York

  • Hollywood

    ★★★

  • Bite-Sized Stories

  • Tigertail

    ★★★½

  • Waiting

  • Days

    ★★★

  • Stump the Guesser

  • The Woman Who Ran

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • I Carry You with Me

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Blocks

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • The Columnist

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Cats

    ★★