RSS feed for Jess
  • Hollywood

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • A Última Gravação

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Hebe

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Two of Us

    ★★★★

  • Three Summers

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Berserk

  • Pet Sematary

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Sweetheart

  • Varda by Agnès

  • Who You Think I Am

  • Greta

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Breath of Life

    ★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Look Away

  • Father & Sons

  • The Father's Shadow

  • La Vie de jeune fille

    ★★★½

  • Green Book

  • Tell It to the Bees

    ★★★

  • Widows

  • Halloween

  • Fahrenheit 11/9

  • Greta

  • Vox Lux

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Other Side of the Wind

  • School's Out

  • The Favourite

  • Operation Finale

  • Roma

  • Cyrano, My Love

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • BlacKkKlansman

  • Girls of the Sun

  • Everybody Knows

  • Book Club

  • The Trial

  • The Cannibal Club

    ★★★½

  • I Remember the Crows

  • Seeing Allred

  • Jane Fonda in Five Acts

  • Colette

  • The Post

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

  • Murder on the Orient Express